Kategóriák

paypal

MPL_logo_miniPostaPont_logo_miniMOL_logo_mini

Óvja környezetét, kérjen újrahasznosított csomagolást!

Művész adatlap

Művész neve: Zsille Győző
Születési idő: 1925
Születési hely: Budapest
Alkotásainak száma: 1  db

A művész munkásságát bemutató publikációk:

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.

Festő. A budapesti Képzőművészeti Főiskolán Szőnyi István és Bortnyik Sándor növendéke volt 1945-51 között. Tanulmányúton járt Ausztriában és Olaszországban. 1945 óta kiállító művész. 1972-ben gyűjteményes tárlattal jelentkezett a Fényes Adolf Teremben. 1951-ben és 1957-ben a Műcsarnok csoportos kiállításain mutatta be műveit. Alakos művek, a tájábrázolás és a csendélet mellett elsősorban napjaink erkölcsi kérdéseit feszegeti. Képein az emberek és állatok párviadalai szimbolikus, áttételes értelműek. 1954-56 között tagja volt a Fiatal Művészek Alkotóközösségének. Művei a Magyar Nemzeti Galériában kaptak helyet. (MÉ, KF)

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II. Műgyűjtők és kereskedők kézikönyve

Festő. A bp.-i Képzőművészeti Főiskolán Szőnyi István és Bortnyik Sándor tanítványa volt. Tanulmányúton járt Ausztriában és Itáliában. 1945 óta kiállító művész. 1972-ben gyűjteményes tárlattal jelentkezett a Fényes Adolf Teremben. Figurális alkotások, a tájábrázolás és a csendélet mellett elsősorban napjaink erkölcsi kérdéseit feszegeti. Képein az emberek és állatok párviadalai szimbólikus, áttételes értelműek. (MÉ)

Magyar festők és grafikusok adattára

1951-ben fejezte be a főiskolát Szőnyi István és Bortnyik Sándor tanítványaként. Tanulmányúton Ausztriában és Olaszországban járt. 1945 óta kiállító művész. Gyűjteményes anyagát 1972-ben mutatta be a Fényes Adolf Teremben. - Figurális képek, a tájábrázolás és a csöndélet mellett elsősorban napjaink erkölcsi kérdéseit feszegeti. Képein az emberek és az állatok párviadalai szimbolikus, áttételes értelműek. - Irod.: P.Sz.T.: Művész életrajzok. Bp. 1985.

Művész életrajzok kortárs magyar képzőművészek

1951-ben fejezte be a főiskolát Bortnyik Sándor és Szőnyi István tanítványaként. Tanulmányúton Ausztriában és Olaszországban járt. 1945 óta kiállító művész; gyűjteményes anyagát 1972-ben a Fényes Adolf Teremben, 1973-ban Szentesen mutatta be. - Figurális igényű, konsturktivista festészete a tájábrázolás és a csendélet mellett elsősorban napjaink erkölcsi kérdéseit feszegeti. Gyakori képein az emberek és az állatok párviadala; ilyen munkái szimbolikus, áttételes értelműek.

Kortárs magyar művészeti lexikon I-III.

1945-51: MKF, mesterei: Szőnyi István, Bortnyik Sándor. 1964-ben Ausztriában járt tanulmányúton. 1954-56 között a Fiatal Művészek Alkotóközösségének tagja volt.<br /> Ek: 1972: Fényes A. T.; 1974: Koszta J. M., Szentes; 2000: Koszta J. M., Szentes.<br /> Vcsk: 1951: 2. Magyar Képzőműv. kiállítás, Műcsarnok; 1957: Tavaszi Tárlat, Műcsarnok; Építjük, védjük szép Hazánkat. Ernst M.<br /> Mk: MNG