Kategóriák

paypal

MPL_logo_miniPostaPont_logo_miniMOL_logo_mini

Óvja környezetét, kérjen újrahasznosított csomagolást!

Művész adatlap

Művész neve: Szőke Győző
Születési idő: 1899
Születési hely: Szeged
Halálozási idő: 1974
Halálozási hely: Szeged
Alkotásainak száma: 1  db

A művész munkásságát bemutató publikációk:

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.

Festő. az 1920-as évek elején ausztriai és dalmáciai tanulmányutakon járt, majd Szegeden letelepedve élete végéig itt működött. A Tisza partja és a környékbeli nép élete, több mint négy évtizeden keresztül kimeríthetetlen forrásként szolgált számára. Hazai kiállításokon mutatta be műveit. Tüzes koloritú festményeit az alföldi mesterek hagyományainak megértése, eredményeinek egyéni hangon való felhasználása jellemzi. (SzZ-SzK)

Magyar festők és grafikusok adattára

Leszámítva a húszas évek elején tett ausztriai és dalmáciai tanulmányútjait, szinte teljesen Szegedhez kötődik. A kanyargó Tisza-partja és a környékbeli nép élete - több mint négy évtizedes - kimeríthetetlen forrásként szolgál számára. Első szereplése 1926-ban volt Nyilasyval, Károlyival és több más szegedi festővel. 1948-tól a Szegedi Vasutas Képzőművészeti Kör vezetője. A Tisza természeti szépségein kívül, a vízen és a partokon zajló hajósélet is alkotásra ihlette. Tüzetes koloritú festményeit az alföldi mesterek hagyományainak megértése és eredményeinek egyéni hangon való fölhasználása jellemzi. 1972 tavaszán műveiből gyűjteményes kiállítást rendezett Szegeden. - Irod.: Szelesi Zoltán: Szeged Képzőművészete. Szeged, 1975.

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II. Műgyűjtők és kereskedők kézikönyve

Festő. Az 1920-as évek elején ausztriai és dalmáciai tanulmányutakon járt, majd Szegeden letelepedve élete végéig itt működött. A Tisza partja és a környékbeli nép élete, több mint négy évtizeden keresztül kimeríthetetlen forrásként szolgált számára. Hazai kiállításokon mutatta be műveit. Tüzetes koloritú festményeit az alföldi mesterek hagyományainak megértése és eredményeinek egyéni hangon való fölhasználása jellemzi. (SzZ-SzK)