Kategóriák

paypal

MPL_logo_miniPostaPont_logo_miniMOL_logo_mini

Óvja környezetét, kérjen újrahasznosított csomagolást!

Művész adatlap

Művész neve: Kacziány Aladár
Születési idő: 1887
Születési hely: Cserhátsurány
Halálozási idő: 1978
Halálozási hely: Budapest
Alkotásainak száma: 2  db

A művész munkásságát bemutató publikációk:

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.

Festő. A budapesti Iparművészeit Főiskolán és a Római Angol Művészakadémián végezte művészeti tanulmányait. Mesterei Újvári Ignác és Pap Henrik voltak. 1912-től a Műcsarnok állandó kiállítója volt. Művei számos külhoni tárlaton is sikert arattak (Hága, 1921; Bécs, 1924, velencei Biennálé, 1932). Tagja volt az 1924-ben alakult Spirituális Művészek Szövetségének. A társulat bemutatóink a Nemzeti Szalonban, majd az Új Szalonban rendszeresen szerepelt olajképekkel, akvarellekkel és rajzokkal. 1945 után részt vett három nemzeti kiállításon. Többnyire szimbolikus és dekoratív munkákat festett, itáliai tanulmányútja után a preraffaeliták műveivel rokon műveket alkotott. 1930-ban ő festette az egri minorita templom oltárképét. 1933-46 között a budapesti Iparművészeti Iskola tanára volt. "Nő virággal" című képe a Magyar Nemzeti Galériában található, 1967-ben egy műve a pécsi Modern Képtárba került. Több díjat nyert. (ML, MÉL, Éber, Új Idők Lexikona/1938)

Magyar festők és grafikusok adattára

Az Iparművészeti Főiskolán és a római, angol művészakadémián tanult. Mesterei: Ujváry Ignác és Pap Henrik voltak. 1912-től kiállító művész és ettől kezdve a műcsarnoki tárlatok állandó kiállítója volt. Munkái számos külföldi kiállításon is sikert arattak. (Hága, 1921, Bécs, 1924, Velencei Biennálé, 1932). Itáliai tanulmányútja hatására a preraffaelíták műveivel rokon műveket alkotott. Tagja volt az 1924-ben alakult Spiritulális Művészek Szövetségének. Az egyesület kiállításain a nemzeti Szalonban, majd az Új Szalonban rendszeresen szerepelt olajképekkel, vízfestményekkel, rajzokkal. 1930-ban festette az egri minorita templom oltárképét. 1933-tól 1946-ig az Iparművészeti Főiskola tanára. Nő virággal c. képe a Magyar Nemzeti Galériában található. 1967-ben egy műve a Pécsi Modern Képtárba került, Tompa Kálmán gyűjteményének részeként. - MÉL

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II. Műgyűjtők és kereskedők kézikönyve

Festő. A bp.-i Iparművészeti Főiskolán és a Római Angol Művészakadémián végezte tanulmányait. Mesterei Újvári Ignác és Pap Henrik voltak. 1912-től a Műcsarnok állandó kiállítója volt. Művei számos külföldi kiállításon is sikert arattak (Hága - 1921, Bécs - 1924, Velencei Biennálé - 1932). Itáliai tanulmányútja hatására a preraffaelíták műveivel rokon műveket alkotott. Tagja volt az 1924-ben alakult Spirituális Művészek Szövetségének. Az egyesület kiállításain a Nemzeti Szalonban, majd az Új Szalonban rendszeresen szerepelt olajképekkel, akvarellekkel, rajzokkal. 1930-ban festette az egri minorita templom oltárképét. 1933-1946 k. a bp.-i Iparművészeti Iskola tanára volt. "Nő virággal" c. képe a MNG-ban található. 1967-ben egy műve a Pécsi Modern Képtárba került. Több díjat nyert. (ML, MÉL)

Művészeti lexikon I-IV.

Festő. Az Iparművészeti Iskola tanára volt 1933-tól 1946-ig. Bp.-en és Olaszo.-ban végezte tanulmányait. 1912-ben állított ki először a Műcsarnokban, ahol 1945-ig állandó kiállító volt. Nagyobbára szecessziós hangvételű szimbolikus kompozíciókkal szerepelt (Öröm). 1919-ben műveiből kollektív kiállítást rendeztek a Nemzeti Szalonban, 1931-ben a Műcsarnokban. Számos külföldi kiállításon is szerepelt, több díj nyertese. Oltárképet festett az egri minorita templom részére. A felszabadulás után részt vett három nemzeti kiállításon. Nő virággal c. képe a Nemz. Gal. tulajdona.

Művészeti lexikon I-II.

Festő. Budapesten és Olaszországban végezte tanulmányait és nagyobbára kötött stílusú szimbolikus kompozíciókat (Öröm) és női alakokat (Virgilia stb.) állított ki Budapesten.