A művész munkásságát bemutató publikációk:
Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.
Festő és grafikus. Rudnay Gyula és Olgyai Viktor tanítványa volt. Dalmáciában járt tanulmányúton. Olajképein posztimpresszionistának mutatkozik. Legértékesebbek színes linóleummetszetei (a '20-as évekből), melyekben a technikaszerűséget sikeresen párosította dekoratív-expresszív formaátírással. Akvarelleket, pasztelleket, rézkarcokat és krétarajzokat is szívesen készített. 1925-ben Budapesten, a Lipótvárosi Kaszinóban, 1929-ben és 1931-ben az Ernst Múzeumban rendezett gyűjteményes bemutatót. 1931-ben grafikai tanulmányok végzése céljából londoni állami ösztöndíjat kapott. 1935-bena fővárosban festő- és szobrászképző iskolát alapított. Művei megtalálhatók a Magyar Nemzeti Galériában és a Britisch Museumban. Tájképeket, alakos képeket, utcarészleteket és portrékat alkotott, számos illusztrációt készített. Biztos kezű, elmélyült mestere volt a vonal művészetének. (ML, Éber, ML, Műv. 1966/10, Új Idők Lexikona)
Magyar festők és grafikusok adattára
Művészetében posztimpresszionista törekvések jelentkeztek. Sok akvarellt készített. Színes linóleummetszetein a technika követelményeit szerencsésen egyesítette dekoratív, expresszív formaadással. 1929-1935 között négy alkalommal rendezett gyűjteményes kiállítást az Ernst Múzeumban, 1935-ben festő és szobrászképző iskolát alapított. Művei a Magyar Nemzeti Galériában és a British Museumban vannak. 1966-ban Budapesten és Baján rendezték emlékkiállítását. - ML
Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II. Műgyűjtők és kereskedők kézikönyve
Festő és grafikus. Rudnay Gyula és Olgyai Viktor tanítványa volt. Dalmáciában járt tanulmányúton. Olajképein posztimpresszionistának mutatkozik. Legértékesebbek színes linoleummetszetei (a 20-as évekből), melyekben a technikaszerűséget sikeresen párosította dekoratív-expresszív formaátírással. Akvarelleket, pasztelleket, rézkarcokat és krétarajzokat is szívesen készített. 1925-ben Budapesten, a Lipótvárosi Kaszinóban, 1929-ben és 1931-ben az Ernst Múzeumban rendezett gyűjteményes tárlatot. 1931-ben grafikai tanulmányok végzése céljából londoni állami ösztöndíjat kapott. 1935-ben festő- és szobrászképző iskolát alapított. Művei megtalálhatók a MNG-ban és a British Museumban. Tájképeket, figurális képeket, utcarészleteket és portrékat festett. Biztos kezű, elmélyült mestere volt a vonal művészetének. (Éber, ML, Műv.-1966/10)
Művészeti lexikon I-IV.
Festő és grafikus. Művészetében posztimpresszionista törekvések jelentkeztek. Igen sok akvarellt készített. Színes linóleummetszetein a technika követelményeit szerencsésen egyesítette dekoratív, expresszív formaadásával. 1929-35 között négy alkalommal rendezett gyűjt. kiállítást az Ernst Múzeumban. 1935-ben festő- és szobrászképző iskolát alapított.